Jakie są zalety druku ultrafioletowego?

Reklamy drukowane na standardowych plakatach, to już przeszłość i powinien wiedzieć o tym każdy przedsiębiorca. W dobie druku uv możemy wydrukować co chcemy na każdym materiale sztywnym przy pomocy atramentów utwardzanych za pomocą lamp uv.

Na czym polega wydruk ultrafioletowy?

drukowanie uv gdańskDrukowanie przy pomocy światła ultrafioletowego jest jedną z najnowocześniejszych technik druku dostępnych na rynku. Tę technologię można uznać za analogiczną do naszych domowych drukarek, ponieważ głowice drukujące napylają kropelki tuszu na drukowany materiał. Coraz bardziej popularniejsze robi się drukowanie uv Gdańsk jest jednym z najlepszych miast w których możemy wykonać taki druk. Czym jednak dokładnie różni się on od standardowego druku? Tusze wykorzystywane do takiego druku są specyficznym rodzajem ciekłych polimerów. Ledowe lampy, które zostały umiejscowione tuż przy głowicach drukujących emitują światło ultrafioletowe, które utwardza nasz druk i stąd właśnie nazwa uv. Jednocześnie utwardzając nasz druk pozostawia na powierzchni, którą chcieliśmy zadrukować cieniutką warstewkę kolorowego i trwałego plastiku. Drug uv możemy wykonać na naprawdę przeróżnych materiałach. Ważne jest to, aby materiał był płaski, dlatego pleksi szkło, dibond, płyty pcv, mdf, czy kartony, to tworzywa z którymi druk uv z łatwością sobie poradzi. Możemy go oczywiście także wykonać na foliach, papierze, banerze, siatkach czy tkaninach i skajach. Warto również wspomnieć o innych zaletach druku uv. Przede wszystkim podczas takiego drukowania nie wydzielają się szkodliwe zapachy, które mogłyby nam zaszkodzić. Druk uv jest także odporny na warunku atmosferyczne, dlatego nierzadko wykorzystuje się go do zadruku szyldów, tablic informacyjnych, czy reklam umieszczonych na budynkach.

Dzięki swoim zaletom druk uv pozwala nam na naprawdę wiele możliwości i przynosi z pewnością więcej korzyści niż standardowy druk atramentowej drukarki. Poza wymienionymi powyżej zaletami, druk uv możemy zastosować także na nieregularnych powierzchniach, oraz w druku wielkoformatowym. Możemy zatem wykonać za jego pomocą druk wypukły do czytania dla osób niewidomych.