Jakie kasy fiskalne do punktów gastronomicznych?

Punkty gastronomiczne nie są zwolnione z obowiązku zapisywania dokonanych transakcji na urządzeniach fiskalnych i wydawania klientom paragonów. Dlatego bary, restauracje i kawiarnie muszą zakupić kasy fiskalne. Jak jednak wybrać urządzenie, które nie będzie zbyt drogie, a jednocześnie doskonale wpisze się w potrzeby branży gastronomicznej?

Zapotrzebowanie na kasy fiskalne w gastronomii

terminal posnetPierwszym dylematem jest wybór pomiędzy klasyczną kasą, a drukarką fiskalną. Kasa fiskalna jest urządzeniem, które działa samodzielnie. Jest ona wyposażona we własny wyświetlacz, miejsce na założenie rolki papieru, klawiaturę. Drukarki fiskalne trzeba zaś podłączyć do komputera stacjonarnego lub laptopa. Na komputerze musi zostać zainstalowane odpowiednie oprogramowanie sprzedażowe.
Kasy fiskalne warto kupić do niewielkich lokali gastronomicznych. Tutaj często nie wykorzystuje się bowiem specjalnego oprogramowania do ewidencji sprzedaży. Mobilna kasa fiskalna będzie idealnym rozwiązaniem w kameralnej kawiarni czy małym barze. Takie urządzenie nie zajmuje zbyt dużo miejsca, możemy je więc ustawić na ladzie czy blacie baru. Plusem kas mobilnych jest własny akumulator – rozwiązanie to jest więc nieocenione we wszystkich budkach gastronomicznych, które działają jedynie w sezonie.
W restauracjach można zainwestować w większą kasę fiskalną. Tutaj znaczenie ma to, aby do urządzenia można było podłączyć wagi sklepowe (elektroniczne), terminal do płatności kartą. Wielu gości płaci za posiłki kartami debetowymi, a dobra restauracja nie może pozwolić sobie na wymaganie płatności wyłącznie gotówką. W restauracjach franczyzowych, które stanowią część ogólnopolskiej czy światowej sieci, coraz częściej pojawiają się również nowoczesny terminal POSnet.
W punktach gastronomicznych, które mają duży ruch, niezbędna jest szybkość sprzedaży. W eleganckiej restauracji zwykle goście czekają po prostu na rachunek przy stoliku. W punktach, gdzie cały czas są kolejki, obsługa musi być płynna. W takich warunkach doskonale sprawdzą się drukarki fiskalne podłączone do oprogramowania sprzedażowego. Program powinien obsługiwać sprzedaż, ale także umożliwiać gospodarkę magazynową, składanie zamówień, analizę sprzedaży, tworzenie zestawień i bilansów. Do dobrych drukarek można podpiąć czytniki kodów kreskowych, elektroniczne wagi. Wiele punktów integruje także komputer i drukarkę z dotykowymi ekranami.

Jakie kasy fiskalne do punktów gastronomicznych?
Przewiń do góry