Jak wręczać wizytówki?

Mimo ogromnej zmiany jeśli chodzi o dostęp do informacji wizytówki są wciąż potrzebne. Dotyczy to szczególnie sfery biznesowej chociaż nie tylko. Praktycznie każdy przedsiębiorca, który zakłada własna firmę wśród pierwszych przedsięwzięć – drukuje sobie wizytówki.

Studio DaVinci Bydgoszcz – tu wydrukujesz wizytówki

 

Na takiej wizytówce oprócz nazwiska, imienia oraz nazwy firmy konieczny jest jej adres i numer telefonu. W końcu wizytówki projektuje i przygotowuje się po to, by potencjalny kontrahent lub klient miał możliwość się z nami skontaktować. Wizytówki mają długowieczną historię, szczególnie produkowane te przez Studio DaVinci Bydgoszcz. Zmieniały się one tak jak zmieniał się obieg informacji.

Studio DaVinci BydgoszczPrzy ich wręczaniu zresztą obowiązywał i nadal obowiązuje cały kodeks zachowania się. Im wyższą funkcję pełni właściciel wizytówki, tym mniej informacji umieszcza się na kartoniku. W większości jednak przypadków trzeba podać nasze pełne dane. W końcu jest to druk pełniący funkcję informacyjną. Warto wiedzieć, że wizytówka nie może być zbyt duża i zbyt mała. Najlepiej przy jej projektowaniu jest się skonsultować ze specjalistami, którzy nam odpowiednio doradzą. W przypadku osób publicznych wizytówka powinna posiadać znak wodny, by nie była wykorzystywana przez osoby do tego nieupoważnione. Nie używa się na wizytówkach stopni naukowych poniżej doktora. Wizytówki powinny być wykonywane z dobrej jakości papieru. Tutaj nie ma po co oszczędzać. To świadczy o naszej klasie i kulturze. Niektórzy twierdzą, że wizytówkę można zalakować. Rzeczywiście jest ona w ten sposób bardziej odporna na zniszczenie, ale i mniej elegancka. W różnych krajach dopuszczalny jest różny wygląd wizytówek. Zazwyczaj jednak jest to kartonik w kształcie prostokąta. Nie stosuje się wizytówek wykonywanych w pionie. Nie spotyka się też wizytówek okrągłych. Są po prostu niepraktyczne. Wizytówka nie powinna być zbyt krzykliwa i nachalna. Ważna jest nawet umiejętność wręczania wizytówki. Zazwyczaj wręcza się ją na początku spotkania patrząc danej osobie w oczy. Otrzymując wizytówkę powinniśmy ją przeczytać i starannie schować. Nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji wizytówka może się przydać.