Jak transportuje się zwierzęta w zoo – wózki platformowe

Zeszłego lata przydarzyła mi się niezwykła przygoda, którą wiem, że będę wspominać przez całe życie. Zupełnym przypadkiem udało mi się na wakacje załapać do pracy do miejskiego zoo. Poza tym, że kocham zwierzęta, nie mam z nimi nic wspólnego, żadnego doświadczenia czy kierunkowego wykształcenia.

Do czego w zoo służą wózki platformowe?

wózki platformowe

Dlatego jestem tak wyjątkowo szczęśliwa, że spośród setek kandydatów akurat mi się udało. Moja praca nie była trudna, niekiedy jednak była dość ciężka fizycznie. Zazwyczaj pomagałam pracownikom zoo w transportowaniu zwierząt. W tym czasie zoo przechodziło mały remont dlatego właśnie potrzebowali dodatkowych rąk do pracy. Do transportu używane były zwykłe wózki paletowe i wózki platformowe. Myślałam wcześniej, że zoo posiada specjalne wózki transportowe, stworzone specjalnie do przewożenia zwierząt. Być może inne zoo takie mają ale nie to. Te najcięższe zwierzęta wozili zazwyczaj mężczyźni a ja szłam obok i ciągnęłam wózki narzędziowe, w których przygotowane były różnego rodzaju zastrzyki, opatrunki a nawet zabawki. Przy przeprowadzaniu mniejszych zwierząt braliśmy udział wszyscy. Dodatkowo używane były też specjalne wózki magazynowe, które były odpowiednio dostosowane do transportu akwariów i terrariów. Wszystkie przeprowadzki odbywały się sprawnie i bez żadnych incydentów, poza jednym. Do transportu hipopotama użyliśmy szczepiliśmy trzy wózki transportowe. Podczas transportu jeden z wózków poluzował się i klatka się wywróciła. Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało.

Praca bywała ciężka fizycznie, ale sprawiała wielką przyjemność. Jestem szczęśliwa, że udało mi się w ten sposób spędzić wakacje.