Jak poradzić sobie z zimą?

Każdy kierowca wie jak wielkim wyzwaniem jest zima. Warunki są czasami naprawdę ciężkie. Trzeba mieć odpowiednie umiejętności i opanowanie. Drogi często są śliskie i zaśnieżone. Ale nie tylko drogi. Przecież każdy z nas wie jak czasami wyglądają chodniki i ścieżki. Bardzo łatwo się poślizgnąć i przewrócić.

Zima nie straszna kierowcom i pieszym

sól drogowaNa szczęście z pomocą przychodzą nam firmy, które odśnieżają i sprawiają, że drogi są w możliwie najlepszym stanie. Bardzo dużą rolę odgrywa sól drogowa. Dzięki niej bardo szybko droga rozmarza i nie jest śliska. Chodniki też są posypywane solą drogową i dzięki temu możemy śmiało wyjść z domu i czuć się pewniej. Głównie dotyczy to ludzi starszych. Wiele zależy też od tego jakie mamy buty i podeszwy. Czy są one odpowiednio wykonane z materiału, który zwiększa przyczepność. Czasem wystarczy naprawdę troszkę śniegu i niewielki mróz, aby chodniki były wielkim wyzwaniem. Często również słyszymy w telewizji czy radio, że każdy kto może powinien wychodzić na zewnątrz dopiero około południa, gdy drogi i chodniki są już w lepszym stanie. Gdy sól już zadziała i sprawia, że dużo łatwiej się poruszać. Musimy oczywiście pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć nasze buty przed działaniem soli, ponieważ może je zniszczyć. Często widzimy na butach białe ślady, które ciężko usunąć. Ale jest to mało ważne, ponieważ bez sypania soli nie poradzimy sobie zimą.

Jak widać sól drogowa wydaje się mało istotna i ważna, a jednak spełnia ona niezwykle ważną role. Dzięki niej możemy się poruszać łatwiej po drogach i chodnikach. Nie musimy się obawiać upadku. Możemy śmiało wyjść z domu. Dzieci także mogą iść bezpiecznie do szkoły czy sklepu. Ogromne znaczenie soli drogowej widzą zwłaszcza mieszkańcy miasta. Tam bez soli naprawdę ciężko byłoby przetrwać zimę.

Jak poradzić sobie z zimą?
Przewiń do góry