Jak poradzić sobie z gryzoniami w domu i mieszkaniu?

W okresie jesienno-zimowym gryzonie szukają schronienia, by przetrwać. To właśnie wtedy trafiają do budynków gospodarskich, piwnic, na strychy, a czasami nawet potrafią zamieszkać w pomieszczeniach dla domowników, bo przecież tam znajduje się najwięcej jedzenia.

Trutki znajdujące się w klatkach deratyzacyjnych 

Deratyzacja KatowiceNie da się ukryć, że dla niektórych jest to problem bardzo wstydliwy i boją się szukać pomocy. Nie można jednak zwlekać. Im szybciej rozpocznie się walkę z gryzoniami tym lepiej. Gryzonie nie tylko zanieczyszczają odchodami powierzchnie użytkowe, żywność, ale również przenoszą różne choroby – w tym niebezpieczną leptospirozę. W domach najczęściej pojawiają się takie gryzonie jak myszy oraz szczury. Wiele osób próbuje sobie z nimi poradzić na własną rękę. Kupują różne produkty, trutki na gryzonie, które nigdy nie mają jednak stuprocentowej skuteczności. Deratyzacja Katowice to usługa świadczona przez profesjonalistów. Wykorzystują oni różne techniki usuwania gryzoni. Najczęściej przed budynkiem instalowane są klatki deratyzacyjne. W nich umieszcza się truciznę oraz atraktanty (substancje, które mają na celu przywabić gryzonie). Na pewno należy pamiętać o tym, że zawsze lepiej wykorzystać kilka środków deratyzacyjnych jednocześnie. Jeśli chodzi o same trutki, to ich działanie nie jest natychmiastowe. Trutka doprowadza do niszczenia nabłonka znajdującego się w przewodzie pokarmowym. Zwierzę zaczyna krwawić wewnątrz organizmu.

Powoli dochodzi do jego skrwawienia, dlatego gryzonie znajdowane są martwe dopiero po tygodniu od wyłożenia trutki. Raczej nie stosuje się już metod mechanicznych takich jak ustawianie pułapek (chyba że w przypadku szczurów). Należy być dobrej myśli, bo gryzoni można pozbyć się całkowicie z domu, mieszkania czy z budynków gospodarskiego ze zwierzętami.

Jak poradzić sobie z gryzoniami w domu i mieszkaniu?
Przewiń do góry