Jak montaż pokrycia dachowego może być niebezpieczny?

Twoje źródło informacji

Jak montaż pokrycia dachowego może być niebezpieczny?

28 marca 2016 Usługi budowlane 0

Przed rozpoczęciem każdej budowy powstaje plan BiOZ, który opisuje w jaki sposób należy zachować bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych prac na terenie budowy.

Jak zabezpieczyć montaż pokrycia dachowego?

pokrycia dachowePrace wysokościowe zawsze należą do niebezpiecznych. Dlatego budowa dachu, jak i wykonywanie jego pokrycia należą do prac niebezpiecznych i podczas których należy zachowywać szczególne względy bezpieczeństwa. Pokrycia dachowe Gdańsk, jak na przykład blachodachówka lub dachówka montuje się na konstrukcji dachu ręcznie. Dlatego pracownicy bardzo często są wyposażenie w specjalne liny, które zabezpieczają je przed upadkiem z wysokości. Jednak na jednej z budów w Gdańsku pracownicy nie mieli takowych lin zabezpieczających podczas montażu pokrycia dachowego. Podczas montażu dachówki, jednemu z pracowników zakręciło się w głowie (okazało się, że miał lek wysokości) i obsuną się, bo ślizgie były pokrycia dachowe i spadł z wysokości. Na szczęście pracownicy ujrzeli, że jest on przytomny, jednak i tak wezwano karetkę. Załoga karetki zapakowała go na nosze, zapakowała do samochodu i zawieźli do szpitala. Robotnik przeszedł wiele badań, ale na szczęście okazało się, że miał tylko złamaną prawa nogę. Jednak przez to, że gips został założony na nogę nie mógł ów pracownik wrócić na teren budowy, aby dokończyć kładzenie pokrycia dachowego.

Bezpieczeństwo podczas wykonywania prac budowlanych jest bardzo ważne. Dzięki zachowaniu i postępowaniu według zasad bezpiecznej pracy można uniknąć takowych wypadków, które będą powodować uszczerbki na zdrowi, a czasem także na życiu robotników.