Jak mierzenie czasu pozwala w przygotowaniach

Twoje źródło informacji

Jak mierzenie czasu pozwala w przygotowaniach

8 marca 2017 Sport i rozrywka 0

Już w najbliższy weekend odbędzie w naszym mieście długo wyczekiwany maraton. Jest to jeden z najbardziej wymagających wyścigów ze względu na trasę przygotowaną przez organizatorów. Przygotowania uczestników dobiegają końca. Na ulicach codziennie widać biegaczy, którzy często  wspólnie zagrzewają się do rywalizacji.

Odpowiedni mierzenie czasu pomoże w przygotowaniach

pomiar czasu dostępny w TrójmieścieNajistotniejsza dla zawodników, którzy przygotowują się do wyścigu, jest dokładny międzyczas, jaki uzyskują na konkretnych odcinkach. Średni czas biegu wynosi około 4 godzin. Najlepsi zawodnicy na świecie osiągają czas bliski 2:30:00. W trakcie zawodów czas biegaczy mierzony jest przez specjalne systemy elektroniczne, które zamontowane są na całej trasie. Coraz częściej  stosuje się też  mikroczujniki zamocowane do butów. To na zawodach. A jak poradzić sobie podczas przygotowań? Przecież musimy mieć świadomość dokładnego czasu, jaki pozwala nam uzyskać organizm. Wiemy wtedy, na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Jeżeli chodzi o profesjonalny sprzęt, który wykonuje pomiar czasu dostępny w Trójmieście znajdziemy w sklepie, w którym można go dostać w miarę przystępnej cenie. Jest to specjalistyczny sklep sportowy, który ma w swoim asortymencie zaawansowane technologiczne stopery na rękę. Informują nas one nie tylko o czasie, ale też o rytmie naszego serca i średniej prędkości z jaką biegniemy, co jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Dobre przygotowanie do maratonu wymaga nie tylko odpowiednich ćwiczeń i konsekwencji w codziennym bieganiu. Musimy być też świadomi możliwości naszego ciała pod względem wydajności i prędkości. Pomogą nam w tym specjalistyczne sprzęty do pomiaru czasu. Zakup nie wymaga dużej inwestycji, a pozwala lepiej się przygotować i osiągać w rezultacie lepsze wyniki.