Internetowe serwery do przechowywania kopii danych

Internetowe serwery do przechowywania kopii danych

Dane komputerowe to nie tylko ważne dokumenty, ale także istotne pliki, zdjęcia, muzyka i wiele innych. Jedne dane są mało istotne i możemy się bez nich obejść, natomiast inne są o wiele istotniejsze i obejść się bez nich nie da. Sprzęt do przechowywania tych danych, czyli nasz komputer, bywa jednak zawodny, dlatego powinniśmy się zastanowić jak je odpowiednio ochronić.

Serwery kopii zapasowej danych

	Internetowe serwery do przechowywania kopii danychOd kiedy tylko powstały komputery było wiadomo, że możemy mieć problemy z danymi, a konkretnie z ryzykiem ich utraty. Nie zawsze następuje ona z przyczyny od nas zależnej. Nam oczywiście od czasu do czasu zdarzy się coś niechcący trwale usunąć, jednak częściej dane tracimy na skutek awarii dysku. Dlatego też zaleca się zawsze wykonania kopii danych naszego komputera, a najlepiej, jeśli zrobi się je w innym miejscu, przez co, gdyby nasz komputer się popsuł, to jesteśmy w stanie do tych danych jeszcze wrócić. Dawniej kopiowało się je na dyskietki, później na płyty, ale obecnie najpopularniejszą metodą ochrony danych jest serwer kopii zapasowych gdzie będziemy przechowywać kopię naszych plików. Jest to popularna usługa online, która ma obecnie rację bytu, dzięki szybkiemu przesyłowi internetowemu danych. Kopia zapasowa naszych plików odbywa się online i jest wykonywana automatycznie. Dostęp do tych skopiowanych plików mamy praktycznie z każdego urządzenia podłączonego do sieci, gdzie tylko możemy zalogować się na nasze konta.

Usługi kopii zapasowych są oczywiście najczęściej usługami płatnymi, poza nielicznymi wyjątkami oferującymi słabej jakości konta. Dla tych, którzy twierdzą, że to się nie opłaca radzę się na chwilę zastanowić, jak bardzo cenimy sobie utratę naszych danych i czy nie lepiej wydać te parę groszy na ochronę przed ich niekontrolowaną utratą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *