Ile kosztuje obsługa księgowa firmy?

Księgowość jest niestety obowiązkiem każdego z nas. Każdy z nas musi po przepracowanym roku kalendarzowym rozliczyć swoją deklarację podatkową.

Oprogramowanie dla firm zmniejsza koszty obsługi księgowej firmy

oprogramowanie dla firmNajczęściej korzystamy wtedy z usługi biura rachunkowego. Jest to po prostu dla nas najwygodniejszy sposób, a do tego nie grozi nam pomyłka w zeznaniu. Zdecydowanie większy dylemat ma właściciel firmy który nas zatrudnia. Przed wszelkiej maści urzędami musi się rozliczyć z każdej wydanej złotówki, ale i z każdej zarobionej. Do tej pory najprostszym modelem w firmie byli: Szef+ pracownicy+ księgowa+ kadrowy. Interesem pracodawcy jest to, by funkcjonowanie firmy opierało się na jak najniższych kosztach tak, aby zysk był jak największy. To całkowicie zrozumiałe. Przedsiębiorca miał pomysł, zainwestował środki, czas i nerwy i teraz jego celem jest zbieranie tego owoców w postaci jak największych zysków, a pracownicy narzekający na niskie pensje muszą to zaakceptować. Zatrudnienie księgowej to koszt około 4000 tysięcy brutto. Z uwagi na te koszty po czasie zaczęły się pojawiać alternatywne sposoby prowadzenia księgowości. Otóż pracodawca w miarę możliwości może wykształcić się w dziedzinie księgowości, za jakieś 200 – 300zł zakupić specjalistyczne oprogramowanie dla firm i samemu zacząć prowadzić księgowość. Księga przychodów i rozchodów program jest bardzo prosta do ewidencjonowania. Schody zaczynają się dopiero, gdy pojawia się pełna księgowość program. W tym wypadku lepiej już zlecić to osobie wykształconej do prowadzenia księgowości, która wie jak ominąć trudne prawo podatkowe i pomóc zmniejszyć ponoszone koszty.

Świetnym rozwiązaniem w tym wypadku są biura rachunkowe, które za około 100zł miesięcznie (wszystko zależy od wielkości firmy) mogą poprowadzić księgowość za nas.

Ile kosztuje obsługa księgowa firmy?
Przewiń do góry