Gdy mijamy się w życiu

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy wyjątkowo zapracowani, to nie ulega wątpliwości. Kończymy studia, na których zdobywamy wykształcenie, niezbędne do pracy w wymarzonym zawodzie, zdobywamy tę pracę i wtedy wymagane jest od nas poświęcenie się jej w jak największym stopniu, najlepiej – całości.

Co zrobić w przypadku różnych godzin pracy?

Oprogramowanie do obsługi sklepuCo zrobić, kiedy ukochana osoba, z którą planujemy spędzić resztę życia pracuje w kompletnie innej niż nasza branży lub, co gorsza, ma inne godziny pracy niż my? Jedna z dwójki osób może być informatykiem, pracującym od dziewiątej do siedemnastej, tworzącym na przykład oprogramowanie sklepu spożywczego, którego doskonałym przykładem na polskim rynku jest small business program, a druga pielęgniarką, zatrudnioną wyłącznie na nocne zmiany. Co wtedy? Jak pogodzić się z widywaniem się tylko i wyłącznie w weekendy? Przede wszystkim należy nauczyć się doceniać drobne chwile, spędzane razem. Jeśli wracasz do domu z pracy, kiedy twój ukochany właśnie szykuje się do wyjścia, i zastaniesz na stole świeżo zaparzoną kawę, doceń to, ponieważ jest to znak, że jego myśli nie są zaprzątnięte jedynie przez kolejny program do obsługi sklepu, który planuje dziś napisać.

Być może warto odwdzięczyć się czymś miły, na przykład przygotowaniem gorącej kolacji, którą zjecie razem po jego powrocie, zanim ty wybiegniesz do przychodni czy też szpitala, w którym pracujesz? I oboje będziecie tylko w myślach odliczać dni do kolejnego weekendu, który uda wam się w całości spędzić razem, mając czas tylko dla siebie.