Fundamentalne elementy wnętrza stylowej kuchni

Współczesne kobiety coraz rzadziej chcą przebywać w kuchni, twierdząc,że funkcjonowanie w niej, to czysty anachronizm i strata ich cennego czasu. Zamiast tego wiele pań woli efektywnie realizować się zawodowo. Pomimo jednak narastającej tego typu tendencji, nie trudno jeszcze znaleźć Polki, którym zależy na stylowym wystroju swojego „królestwa”, jak często mawiają o kuchni.

Najpopularniejsze stylowe aranżacje kuchenne

kuchnie styloweDecyzja, w jakim stylu urządzi się własną kuchnię, nie jest dla potencjalnej pani domu, z pewnością rzeczą łatwą. Jeżeli już taka następuje i jest ona ostateczna, wymaga to od niej bowiem nie tylko zwyczajowych konsultacji w gronie rodzinnym czy przyjaciół, ale również chłodnej kalkulacji ekonomicznej, gdyż kuchnie stylowe, często do najtańszych nie należą. Warto zauważyć, że dopiero od niedawna trend ten zaczął się zmieniać. Wracając jednakże do kwestii stylu w kuchni, należy stanowczo podkreślić, iż jego definitywny wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb i preferencji danego właściciela. Tym niemniej zaznaczyć wypada, że na rynku dostępnych jest obecnie co najmniej kilkanaście (podstawowych) modeli uważanych najpopularniejsze kuchnie stylowe. Można zatem wskazać m.in kuchnie w stylu rustykalnym, klasycznym, skandynawskim, glamour, Pop Art, modernistycznym oraz Art Deco. Charakterystyczną cechą tych pierwszych staje się w szczególności dominacja różnego rodzaju elementów drewnianych. Uwagę widza przykuwa w tym wypadku również maksymalna prostota. Styl klasyczny, biorąc pod uwagę kuchenne aranżacje, to przede wszystkim eleganckie meble, podwieszane naczynia, jak również kluczowe dla wygody i komfortu życia przeciętnych użytkowników, połączenie z jadalnią. Następnym przykładem ilustrującym kuchnie stylowe, są te w modelu skandynawskim. Ten typ kuchni wyróżnia zwłaszcza fakt, że w ich wnętrzach bezapelacyjnie dominuje biel. Fundamentalne znaczenie ma tu też zastosowanie praktycznie w każdym elemencie naturalnego drewna. Nieco inny profil mają natomiast kuchnie stylowe w aranżacji glamour charakteryzujące się szczególnie intensyfikacją czerni, a także silnym połyskiem.

Najważniejszą rolę w kuchniach Pop Art spełnia natomiast wyraziste kolory i bogate wykończenie wnętrz. Dla ujęcia modernistycznego najistotniejsze są zaś wszechobecne abstrakcyjne kształty. Ostatnim popularnym typem aranżacji, jeśli chodzi o kuchnie stylowe, okazują się Art Deco. Elementarny ich wyróżnik, to meble o kształtach figur geometrycznych.  

Fundamentalne elementy wnętrza stylowej kuchni
Przewiń do góry