Filtrowanie wody w akwarium

Twoje źródło informacji

Filtrowanie wody w akwarium

13 listopada 2018 Sport i rozrywka 0

W akwarystyce bardzo popularne są tak zwane glonojady. Wielu hodowców używa ich do filtrowania wody w akwarium, ale jak się okazuje, nie jest to wystarczający sposób. Można hodować ten gatunek, ale należy mieć filtr umieszczony przy szklanej ściance. Tylko w ten sposób można tak naprawdę mieć pewność, że woda w naszym akwarium jest najwyższej jakości i spełnia wymagania organizmów wodnych.

Do czego służy filtr w akwarium?

filtr do akwariumFiltrowanie wody to nie tylko pozbywanie się glonów. Zauważ, że codziennie wsypujesz do akwarium karmę. Filtr do akwarium ma między innymi sprawić, że resztki tej karmy nie pozostaną w wodzie, ale zostaną wchłonięte i wyrzucone przez Ciebie. Tym samym dbasz o to, by woda była cały czas klarowna. W wodzie mogą znaleźć się również inne wydzieliny, które będą przeszkadzać w rozwoju ryb. Mogą to być pozostałości po ikrze, które trzeba pozbyć od razu po wykluciu się rybek. Niektóre organizmy słonowodne tworzą wokół siebie śluz w nadmiernych ilościach. Filtr ma pozbywać się tego śluzu. Aby ryby czuły się w zbiorniku wodnym jak najlepiej muszą czuć, że woda wokół nich jest w ciągłym ruchu. Za pomocą filtru doprowadzamy do lekkich zawirowań. Wpływa to pozytywnie na wszystkie organizmy żyjące w tej wodzie. Jeśli dbasz o to, by woda była słona, nadmiar soli gromadzi się na filtrach, dlatego nie istnieje ryzyko, że nasypiesz za dużo tego minerału. Jak wiadomo, co za dużo to niezdrowo. 

Stałe filtrowanie wody to pierwszy krok do tego, by ryby i inne organizmy wodne mogły się prawidłowo rozwijać w Twojej hodowli. Dobry akwarysta do jednego akwarium przyczepia nawet cztery filtry, aby wiedzieć, że woda zawsze będzie czysta. Musisz zadbać o warunki, które będą sprzyjać rozmnażaniu się ryb i ich codziennym życiu w wodzie.