Ekologiczny dom.

Twoje źródło informacji

Ekologiczny dom.

5 grudnia 2015 Usługi budowlane 0

Decydując się na budowę domu mamy do wyboru o wiele więcej możliwości niż kilkadziesiąt lat temu. Dostępne technologie i materiały pozwalają nie tylko nadać niepowtarzalny wygląd naszym czterem ścianom, ale i wyposażyć je w takie udogodnienia, aby obniżyć rachunki za energię, a nawet całkowicie je wyeliminować.

Ekologiczny dom, to inwestycja która po jakimś czasie się zwraca

studnia głębinowaDomy ekologiczne o których mowa są coraz bardziej popularne. Mimo wysokich kosztów ich budowy, klienci mają świadomość, że ta inwestycja się za jakiś czas zwróci. Przeanalizujmy zatem jakie najpopularniejsze rozwiązania mogą pozwolić, by nasz dom był w pełni samowystarczalny w energię. Załóżmy, że nie podłączamy się do sieci elektrycznej, sieci wodociągowe i do sieci centralnego ogrzewania. W jaki sposób możemy wtedy dostarczać energię i zasoby do naszego gospodarstwa? Jest na to kilka sposobów. Wodę do naszego domu możemy dostarczać za pomocą studni. Wydaje się to archaicznym rozwiązaniem, jednak dzisiejsze studnie niczym nie przypominają tych jakie znamy z obszarów wiejskich w czasach PRLu. studnie głębinowe Bielsko mogą być w pełni samodzielnym mechanizmem dostarczania wody. Wiercenie studni głębinowej kończy się na około 30 metrze pod ziemią co daje dostęp do praktycznie nieskończonych zasobów bardzo czystej wody. Wiercenie studni musimy jednak dobrze zaplanować gdyż dokonanie odwiertu w złym miejscu może znacznie zwiększyć koszty budowy oraz mieć wpływ na wydajność. Jeśli chodzi o prąd, to możemy go dostarczać za pomocą kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych. Zamienią one energię słoneczną na prąd zmienny, który możemy wykorzystać na ogrzewanie wody, zasilanie urządzeń RTV i AGD, a także systemu grzewczego. Dom ogrzewać możemy dzięki pompie ciepła, która nie wymaga dużej ilości prądu do działania. Większą część zasobów pobiera z powietrza i dzięki temu dostarcza więcej energii niż potrzebuje do działania.

Do dyspozycji mamy także takie materiały do ocieplania domu z zewnątrz, że ogrzewanie wewnętrzne nie będzie nam w ogóle potrzebne lub potrzebne jedynie przez mały czasu. Widziałem wiele tego typu domów w południowej części kraju w Małopolsce, a dokładniej w Krakowie i Bielsku Białej, a także w Częstochowie na Śląsku. Koszt takiej inwestycji nie jest mały, jednakże zwraca się on po kilku latach, a nasz klimat sprzyja takim rozwiązaniom.