Domy w Solcu i ich wady

Twoje źródło informacji

Domy w Solcu i ich wady

27 marca 2016 Technologia 0

Domy pasywne mimo że uważam za jeden z najlepszych wynalazków ostatnich lat, to dostrzegam w nich pewne wady. Jakie to są wady? Postaram się odpowiedzieć. Po pierwsze, to cena. Oczywiście, dzisiaj nie jest to już aż tak drogie, jednak ciągle droższe od zwykłych rozwiązań.

Domy w Solcu są głównie pasywne

domy w SolcuMożna oszczędzać na tym, decydując się na domy szkieletowe jednak zawsze mam obiekcje do trwałości tej konstrukcji. Dodatkowo czas budowy tego domu również jest bardzo długi, chociaż i na to jest sposób. Są to domy prefabrykowane. Tam, domu nie układa się z każdego kolejnego pustaka, ale układa się z gotowych elementów. Jednak tak samo jak w poprzednim punkcie mam wątpliwości, czy taki dom jest tak samo wytrzymały. Ogólnie domy w Solcu okazuje się, że w większości są zrobione w takich technologiach. Wracając jakie są inne wady takiego domu? Niestety to, że im dom jest starszy tym ma gorsze właściwości, a co za tym idzie, w końcu musimy zacząć dogrzewać dom, pobór mocy zaczyna rosnąć itd. Niewątpliwie jest to ogromna wada, chociaż nie samej konstrukcji, ale bardziej niedoskonałości materiałów, jakie mamy dzisiaj do dyspozycji. I tak jest lepiej w stosunku do tego, co było jeszcze jakiś czas temu, jednak mimo wszystko idziemy w dobrym kierunku i jeżeli wynajdziemy bardziej trwałe elementy to konstrukcje te będą lepsze od tych, co dzisiaj są wykorzystywane.

Co więcej jednak domy prefabrykowane pozwalają nam na budowę domu w miesiąc, więc może i to będzie jakieś rozwiązanie, jakieś wyjście z tego problemu, tak, żeby połączyć relatywnie tanią technologię z wysoką oszczędnością przez dobre i odpowiednie izolacyjne materiały, czego życzyłbym sobie i wszystkim, którzy planują się budować w najbliższym czasie.