Dobry blog i pozycjonowanie –duże zarobki

Pozycjonowanie, czyli jak stworzyć znany blog

Posiadanie bloga nie jest teraz czymś wyjątkowym. Chyba każdy zna kogoś, kto taką stronę posiada. Niektórzy mają słomiany zapał i po kilku wpisach rezygnują. Oczywiście bardzo często wynika to z faktu, że mają dziwne wyobrażenie na temat zarobków w Internecie. Wydaje im się, że założenie bloga to coś banalnego, a sponsorzy i tak zaraz się zgłasza.

Trzeba jednak pamiętać, ze tylko najpopularniejsze blogi pozwalają ich autorom zarobić dobre pieniądze. Aby mieć znanego bloga, ważna jest tematyka. Boom na blogi wciąż trwa, ale nie można zaprzeczyć, że przebicie się miedzy tymi najpopularniejszymi jest naprawdę trudne i tylko niektórym udaje się to zrobić. Wciąż jednak można uzyskać dobrą pozycję, jeśli wstrzelimy się w potrzeby internautów. Nie jest to takie proste, ale analizując wpisy na innych blogach, czy też najnowsze trendy, może uda się nam znaleźć temat na bloga. Faktycznie niektórzy zakładając swojego bloga liczą na popularność. Nie można jednak zapominać, że są osoby, dla których nie ważna jest popularność, piękne zdjęcia na blogu, czy nawet jego wygląd. Ich głównym sposobem na zarabianie jest pozycjonowanie. Są takie osoby, które posiadają nawet kilka blogów. Tworząc specjalne teksty z wyrazami kluczowymi są w stanie zwiększyć wyświetlanie bloga o nawet kilak tysięcy. Chodzi o to, że wpisując w wyszukiwarce jakieś słowo, czy też całe wyrażenie, internauta musi trafić na naszego bloga. Jeśli mamy reklamy, chociażby te serwisowe, zwiększa się ich wyświetlanie, a więc i zarobki. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, ale nie można zapominać, ze też nie przynosi wielkich pieniędzy. Jeśli myślimy, że od razu będziemy zarabiać po 2-4 tysiące za wpis sponsorowany, to niestety musimy się obudzić, bo to nie jest możliwe.

Tylko niektórzy osiągają takie progi i to nie od razu, bo należałoby zacząć od tego, że popularność blogów nie jest czymś oczywistym, dopiero ostatnio zaczęły być one tak popularne i z całą pewnością w końcu nastanie ich kres, gdyż nic nie jest wieczne i prędzej, czy później zacznie się nudzić.

 


Doradztwo: Pikseo – Kariera