Dobre kosmetyki to coraz większa rzadkość

W dobie masowej konsumpcji wiele firm produkuje słabej jakości wyroby. Niestety gospodarka wolnorynkowa powoduje, że każdy może wytwarzać co mu się podoba i wytwory te niekoniecznie muszą być dobre. Tak właśnie sprawa przedstawia się, jeżeli chodzi o kosmetyki do makijażu. Wiemy przecież jak różnej jakości potrafią być. Jedne utrzymują się na twarzy przez wiele godzin, a inne już po kilku chwilach z niej spływają w nieestetyczny sposób.

perfumyDobrych jakościowo kosmetyków dostarcza tylko drogeria internetowa lub stacjonarna, inne miejsca zdają się w ogólnie nie przywiązywać uwagi do jakości tego, co sprzedają. No bo po co się wysilać, skoro ludzie i tak kupią produkt dlatego, że jest tani. Kosmetyki do makijażu podzielić można na kilka zasadniczych grup, właściwie wyróżnić można 3.

Pierwsza z nich to kosmetyki markowe z wyżej półki, które charakteryzują się również wysoką ceną, druga to kosmetyki średniej jakości a trzecia to te, które mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak samo sprawa wygląda, jeżeli chodzi o zapachy, tylko drogeria internetowa jest nam w stanie zagwarantować, że woda toaletowa Celine Dion, którą w niej kupimy jest świeża i nie była wcześniej otwierana. Wiele stacjonarnych drogerii sprzedaje tzw. „macane” kosmetyki, a więc wody, które już ktoś otwierał i z których ktoś korzystał. Nie dajmy się nabrać na takie zakupy. Dobre kosmetyki dostaniemy tylko tam, gdzie prawdziwie dba się o ich przechowywanie i nie ważne, czy jest to woda toaletowa, czy zwyczajny tusz do rzęs. Liczy się to, jak dana rzecz była przechowywana i czy przypadkiem ktoś z niej wcześniej nie korzystał.

Dobre kosmetyki to rzadkość, ale na ich stan ma wpływ nie tylko producent, również tryb sprzedaży czy przechowywania jest w tej kwestii bardzo znaczący. Zwracajmy na to baczną uwagę zanim cokolwiek kupimy.