Dobre i polecane kamery bezprzewodowe

Twoje źródło informacji

Dobre i polecane kamery bezprzewodowe

7 listopada 2018 Technologia 0

Monitoring ma za zadanie czuwać nad naszym bezpieczeństwem oraz strzec naszego dobytku przed kradzieżą. Kilkanaście lat temu założenie monitoringu w naszym domu lub w firmach wiązało się z bardzo dużym wydatkiem. Ówczesna technologia pozwalała na przekazywanie obrazu i dźwięku jedynie za pomocą kabla co było dodatkowym utrudnieniem. Obecnie technologia związana z monitoringiem bardzo się zmieniła.

Kamery działające w sieci bezprzewodowej

kamera IPNa dzień dzisiejszy niemal wszędzie mamy możliwość korzystania z sieci bezprzewodowych. Nawet jeśli nie jest to sieć WiFi to z pewnością będziemy w zasięgu sieci komórkowych, poprzez które również możemy mieć dostęp do Internetu. Urządzeniami służącymi do monitoringu opartego o sieć bezprzewodową jest kamera ip. Urządzenia te do poprawnego funkcjonowania potrzebują zaledwie dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest oczywiście zasilanie (najczęściej sieciowe z gniazdek elektrycznych). A drugą najpotrzebniejszą rzeczą jest sieć bezprzewodowa. Nasza kamera otrzymuje bowiem niepowtarzalny adres ip i to właśnie na jego podstawie realizowany jest zdalny dostęp do kamery. Nowoczesne kamery ip posiadają bardzo dużo ciekawych opcji. Jedną z najciekawszych jest opcja związana z automatycznym wybudzaniem kamery gdy zostanie dostrzeżony ruch. Odpowiada za to wbudowany w kamerę czujnik ruchu. Kamerę możemy ustawić również tak żeby po zarejestrowaniu ruchu wysyłała do nas maile z serią zdjęć lub nagrania wideo.

Ogólnie rzecz biorąc kamery ip, które działają w oparciu o sieć bezprzewodową są bardzo popularne w profesjonalnych systemach monitoringu. Dużym plusem stojącym po ich stronie jest to, że nawet pojedyncza kamera może stanowić samodzielny system monitorujący. Konfiguracja takich kamer jest bardzo prosta i każdy może sobie z tym poradzić.