Dlaczego warto mieć kota brytyjskiego?

Twoje źródło informacji

Dlaczego warto mieć kota brytyjskiego?

20 sierpnia 2018 Rolnictwo i hodowla 0

Wszyscy wokół nazywają mnie kocią mamą i mają całkowitą rację. Kocham koty i gdybym tylko mieszkała w ogromnej wilii z pewnością miałabym ich bardzo dużo. Ostatnio wpadłam na pomysł, aby pierwszy raz w życiu kupić kota rasowego.

Wspaniałe koty brytyjskie

kot brytyjski niebieskiJeszcze do niedawna mieszkałam w domu z trzema kotami. Wszystkie bardzo się od siebie różnią i każdy z nich został przygarnięty z ulicy. Jestem z nimi związana jak z prawowitymi członkami rodziny. Już jakiś czas temu planowałam przygarnąć jeszcze czwartego kotka, więc gdy tylko nadarzyła się okazja od razu się zdecydowałam. Tym razem był to jednak kot brytyjski niebieski. Moja koleżanka posiada przedstawicielkę tej rasy i kiedy pierwszy raz zobaczyłam jej Goldi na oczy od razu zakochałam się w tym puchatym pyszczku i wielkich oczach. Szukając w internecie ogłoszeń o kotkach znalazłam hodowlę, która wkrótce miała mieć kociaki na wydanie. Widząc zdjęcia prześlicznych maluchów i „cierpiąc” od jakiegoś czasu na niedobór małego kota w domu, od razu zadzwoniłam i skontaktowałam się z hodowlą. Maluch okazał się bardzo żywiołowy co mnie niezwykle ucieszyło ponieważ jego charakter sprawił, że moje starsze koty wreszcie przestały tylko spać, a zaczęły bardzo chętnie bawić się z małym kociakiem. Z biegiem czasu jednak zauważyłam, że im kotek stawał się starszy tym bardziej spokojniejszy i jednocześnie przywiązany do mnie. Obecnie mogę go spokojnie nazwać swoim cieniem ponieważ wszędzie chodzi za mną krok w krok.

Nie sądziłam, że koty brytyjskie tak mocno przywiązują się do człowieka. Moja kotka brytyjska nosząca dumne imię Ella, wszędzie za mną chodzi, a gdy tylko usiądę ładuje się na kolana. Oczywiście nie śpi na żadnym posłaniu, a koło mnie na wielkiej poduszce. Jeśli zatem pragniecie kota, który przywiąże się bardzo do was – kot brytyjski będzie najlepszym rozwiązaniem.