Depresja a ruch

Twoje źródło informacji

Depresja a ruch

30 grudnia 2015 Usługi dla wszystkich 0

Praktycznie każdy słyszał o depresji. Jednak niewielu wie czym ona tak naprawdę jest ani czym się objawia. Z tego powodu nie potrafią jej rozpoznać u swoich bliskich i zapewnić im odpowiedniej pomocy.

Sport to zdrowie, ale czy pomoże wyrwać się nam ze szpon depresji?

psychologSzybkie skierowanie do specjalisty jest konieczne, ponieważ tylko on może odpowiednio dobrać leczenie. Depresja objawia się między innymi przygnębiającym smutkiem, utratą umiejętności czerpania radości z wykonywanych czynności i bezustannym brakiem energii. Sprawia to, że traci ona kontakty ze społeczeństwem i jeszcze bardziej zapada się w tej chorobie. Są jednak spory o to jak prawidłowe leczenie depresji powinno wyglądać. Wiele teorii o odmian tej choroby również nie upraszcza całego postępowania. Jednak jest wiele metod które okazują się skuteczne. W przeciwieństwie do tego jak wygląda leczenie nerwicy w przypadku depresji powinno się jak najdłużej wstrzymać z podawaniem silnych leków. Dopiero kiedy wszystkie metody które zlecił psycholog-kraków nie dają rezultatów należy się udać do psychiatry. Jednak w pierwszej fazie rozpoznawania choroby konieczne są konsultacje psychologiczne. Pozwolą one w profesjonalny sposób ocenić czego dana osoba tak naprawdę potrzebuje. Jedną z najbardziej zalecanych form walki z depresją jest ruch fizyczny. Ze względu na pozytywny wpływ wysiłku na chemię w mózgu taka terapia potrafi przynieść zaskakujące efekty. Dzięki sporej ilości aktywności fizycznej w mózgu wytwarzają się nowe neuroprzekaźniki. Odpowiadają one za odpowiedni poziom pobudzenia w zależności od sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Również mają one wpływ na odczuwanie radości przez nasz mózg. Dzięki temu zwalcza się dwa główne objawy depresji i pozwala opuścić w końcu gabinet psychologiczny. Oczywiście najtrudniejsze będzie namówienie takiej osoby do podjęcia takiej formy aktywności.