Czy używane ekspresy gastronomiczne to dobry pomysł?

Na rynku pełno jest sprawnych, ale już używanych sprzętów. Kupujemy używane samochody, noszone przez kogoś ubrania i tak dalej. Czy zakup używanego ekspresu to również dobra myśl? Ja postanowiłam przekonać się o tym sama. Już spieszę z opowieścią, jak to było u mnie. Przeczytajcie sami. Myślę, że mój tekst może być pomocny.

Profesjonalny ekspres gastronomiczny – mój używany sprzęt

używane profesjonalne ekspresy gastronomiczneNie jestem osobą, która posiada dużo gotówki przy sobie. Mam własny lokal gastronomiczny, ale zwykle nie ma z niego dużo pieniędzy. Rzadko mam pieniądze na inwestycje. Postanowiłam jednak, że wyposażę bar w ekspres do kawy, ponieważ wiele osób pyta o możliwość napicia się tego napoju, a do tej pory nie było możliwości. Kolega mówił mi, że używane profesjonalne ekspresy gastronomiczne są w dużo niższych cenach, a często można trafić na coś ekstra. Oczywiście, jest jeden warunek. Trzeba się trochę znać na tym sprzęcie, żeby wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Postanowiłam więc zabrać tego znajomego na zakupy. Skoro wie, jaki jest dobry ekspres do profesjonalnego użytku, to niech trochę pomoże. Obiecałam mu w zamian, że napijemy się razem kawy. Wybraliśmy się do serwisu ekspresów do kawy, który prowadził również sprzedaż używanych modeli. Oczywiście, właściciel zachwalał każde urządzenie, ale mi zależało na czymś naprawdę wytrzymałym i możliwie bezawaryjnym. Po oględzinach kolegi zdecydowałam się na jeden z droższych modeli. Sama byłam zdziwiona. Wiedziałam jednak, że temu znajomemu mogę zaufać i skoro ma być to rzecz bezawaryjna, to warto zapłacić nieco więcej. Ekspres mieścił się w moim budżecie, a do tego wyglądał świetnie, niemal jak nowy. Podobno części też miał znakomite.

Od razu po zakupie postanowiliśmy wypróbować zakup. Było jeszcze przed otwarciem mojego baru, więc zamontowaliśmy nowe urządzenie, nasypaliśmy zakupionej kawy i rozkoszowaliśmy się jej smakiem. Była wyborna. Postanowiłam, że od tej pory mój bar będzie klubokawiarnią i zmienię godziny otwarcia tak, aby lokal był czynny również przed południem.

Czy używane ekspresy gastronomiczne to dobry pomysł?
Przewiń do góry