Czy serwis klimatyzacji to dobry interes?

Wiele osób szuka dobrego pomysłu na interes, mając często albo umiejętności i niewiele gotówki lub również może być tak, że ludzie, którzy mają pieniądze szukają pomysłu na inwestycje swojego kapitału.

Otworzenie autoryzowanego serwisu klimatyzacji wymaga od nas nie lada wysiłku

klimatyzacjaJednym z pomysłów jakie mi od razu przychodzą do głowy to podjęcie współpracy z firmami tworzącymi klimatyzacje i ogrzewanie i otworzyć autoryzowany serwis klimatyzacji odpowiedzialny za daną firmę (co oczywiście nie wiąże się z całkowitym stronieniem od innych firm produkujących te urządzenia). Oczywiście potrzebujemy albo dokształcić siebie w tej działce jeśli to my mamy pracować na swój własny zysk, co oczywiście jest najbardziej opłacalne, ponieważ nie masz żadnych pośredników, a dodatkowo wygląda to profesjonalnie, jeśli sam wszystko robisz. Co by się nie oszukiwać, mało jest taki firm, które dobrze naprawiają i w skrócie wiedzą co robią, gdzie odpowiedzialność spada na jedną osobę i nie ma później spychologii, że to ten zepsuł albo tamten. Dodatkowo dobrze, jeśli i montaż klimatyzacji nie jest nam obcy ale oprócz tego wiemy jak naprawić ogrzewanie nadmuchowe, które co by nie powiedzieć działa na bardzo podobnej zasadzie. Ogólnie rzecz biorąc dobrze wybrać się na jakieś szkolenie z tego zakresu. Ludzie, którzy tam wykładają znają się na tym, ponieważ sami zjedli na tym zęby. Agregaty chłodnicze nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Wiadomo, że jeśli będziemy pracować w branży dostatecznie długo to też jesteśmy w stanie opanować tak je, żeby z zamkniętymi oczami móc je złożyć rozłożyć i naprawić, niczym żołnierz swój karabin. Szczególnie jest to dobra opcja jeśli mieszkamy w takim mieście jak choćby Warszawa, gdzie konkurencja jest czujna i wykorzysta każde nasze potknięcie. Chciał nie chciał, jest to dziedzina w której musimy się rozwijać. Bez tego daleko nie zajdziemy, ponieważ już teraz wchodzi agregat wody lodowej zamiast agregatów chłodniczych. Technologia jest całkowicie inna. Również najnowsze nagrzewanie nadmuchowe jest moim zdaniem bardzo ciekawie skonstruowane, ponieważ jest dużo bardziej ekonomiczne od tego ogrzewania, które proponowały nam stare nagrzewnice, gdzie bezpieczniki strzelały niczym korki od szampana.

Jeśli jednak wynajmujemy ludzi zwyczajnie musimy postępować tak jak wyżej, tylko na szkolenia wysyłać właśnie naszego specjalistę. Oczywiście jest ryzyko, że postanowi się po nauczeniu zwolnić i samemu zacząć prace.