Czy można wiedzieć wszystko?

Twoje źródło informacji

Czy można wiedzieć wszystko?

9 lutego 2016 Technologia 0

Nie starajmy się wszystkiego robić za wszelką cenę po swojemu. Jest to bardzo ważna umiejętność, której niestety wielu osobom brakuje.

Lubisz wiedzieć więcej niż inni? Zgłębiaj tajniki fotowoltaiki

fotowoltaikaBardzo często w rozmowach z nimi daje się odnieść wrażenie, że nieważne, na jaki temat byśmy z nimi nie rozmawiali, oni przedstawiają się za speców w tej dziedzinie, a proszenie o pomoc kogoś innego jest uwłaczaniem ich godności. Przykładowo, kiedy taka osoba buduje sobie dom (oczywiście starając się jak najwięcej robić samemu, nawet jeśli pierwszy raz w życiu słyszy o rzeczach takich jak na przykład betoniarka) i postanowiła sobie, że będą w nim zainstalowane przeróżne ekologiczne źródła energii, nawet najlepsi fachowcy nie są w stanie jej przekonać, że mogą w tej kwestii doradzić. Jest za to zdania, że wystarczy kilka godzin spędzonych w czeluściach internetu, żeby wiedzieć, które pompy ciepła powinny być zamontowane właśnie w ich domu. Jeśli wymarzy sobie również panele słoneczne na dachu, nietrudno przypuszczać, że już za dwie godziny będzie w stanie dyskutować na temat tego, które dokładnie modele i w jakim rozmiarze powinna zainstalować ekipa remontowa. Nieważne, że jeszcze wczoraj osoba ta myślała, że fotowoltaika-Śląsk to technika fotografowania, bo przecież brzmi podobnie. Dziś jest już znawcą tematu w każdym szczególe. Podobnie jest z kwestiami medycznymi. Kiedy tego typu ludziom coś dolega, nie udają się do lekarza po poradę.

Idą do niego dopiero wtedy, kiedy sami się już zdiagnozują i wyczytają w internecie jakich leków potrzebują – czyli udają się wyłącznie po receptę.