Czy można wiedzieć wszystko?

Nie starajmy się wszystkiego robić za wszelką cenę po swojemu. Jest to bardzo ważna umiejętność, której niestety wielu osobom brakuje.

Lubisz wiedzieć więcej niż inni? Zgłębiaj tajniki fotowoltaiki

fotowoltaikaBardzo często w rozmowach z nimi daje się odnieść wrażenie, że nieważne, na jaki temat byśmy z nimi nie rozmawiali, oni przedstawiają się za speców w tej dziedzinie, a proszenie o pomoc kogoś innego jest uwłaczaniem ich godności. Przykładowo, kiedy taka osoba buduje sobie dom (oczywiście starając się jak najwięcej robić samemu, nawet jeśli pierwszy raz w życiu słyszy o rzeczach takich jak na przykład betoniarka) i postanowiła sobie, że będą w nim zainstalowane przeróżne ekologiczne źródła energii, nawet najlepsi fachowcy nie są w stanie jej przekonać, że mogą w tej kwestii doradzić. Jest za to zdania, że wystarczy kilka godzin spędzonych w czeluściach internetu, żeby wiedzieć, które pompy ciepła powinny być zamontowane właśnie w ich domu. Jeśli wymarzy sobie również panele słoneczne na dachu, nietrudno przypuszczać, że już za dwie godziny będzie w stanie dyskutować na temat tego, które dokładnie modele i w jakim rozmiarze powinna zainstalować ekipa remontowa. Nieważne, że jeszcze wczoraj osoba ta myślała, że fotowoltaika-Śląsk to technika fotografowania, bo przecież brzmi podobnie. Dziś jest już znawcą tematu w każdym szczególe. Podobnie jest z kwestiami medycznymi. Kiedy tego typu ludziom coś dolega, nie udają się do lekarza po poradę.

Idą do niego dopiero wtedy, kiedy sami się już zdiagnozują i wyczytają w internecie jakich leków potrzebują – czyli udają się wyłącznie po receptę.

Czy można wiedzieć wszystko?
Przewiń do góry