Czerniak oka a badanie wzroku

Twoje źródło informacji

Czerniak oka a badanie wzroku

22 grudnia 2015 Zdrowie i wygląd 0

O ile bardzo często wspomina się o czerniaku skóry, o tyle bardzo rzadko mówi się na temat czerniaka oka. O tym pierwszym wszyscy wiedzą. 

Czerniak oka to groźna przypadłość, więc jeśli jesteśmy w grupie ryzyka lepiej często się badać

Badanie wzroku-BydgoszczNie można się opalać bez stosowania kremów z filtrem, nie można przebywać za długo na ostrym słońcu, trzeba obserwować wszystkie znamiona na ciele, szczególnie pieprzyki, a wszelkie zmiany dotyczące ich wielkości i koloru powinny nas zaniepokoić.Co jednak wiemy na temat czerniaka oka? Czy zwykłe badanie wzroku-Bydgoszcz potrafi go wykryć? Jakie są pierwsze objawy? Czy można go uniknąć, tak jak czerniaka skóry? Jego głównym czynnikiem ryzyka są także promieniowanie słoneczne i te wytwarzane przez lampy UV w solariach. Jest to bardzo rzadko spotykany nowotwór, ale najczęściej złośliwy i ma skłonności do przerzutów, w związku z czym charakteryzuje się dużą śmiertelnością pacjentów. Poradnia okulistyczna w Bydgoszczy powinna od razu zauważyć zmiany na oku, które wskazują na czerniaka. Objawy takie jak zaburzenie widzenia, bóle oka i głowy, zmiana barwy tęczówki, wszelkie zmiany na gałce ocznej, czy widzenie błysków światła których nie ma w rzeczywistości tzw. fotopsje. Okulista dziecięcy rzadko ma do czynienia z czerniakiem oka, ale nie można zakładać, że zmiany, które widzimy to na pewno nie czerniak, bo dziecko jest jeszcze za małe, by na to chorować. Poza badaniem oka należy przeprowadzić badanie histopatologiczne tkanki pobranej ze zmiany ocznej. Najczęściej czerniaka leczy się radioterapią, w skrajnych przypadkach, gdy choroba jest zaawansowana trzeba usunąć całą gałkę oczną. Leczenie czerniaka jest bardzo trudne, szczególnie jeśli am my przerzuty na inne organy i konieczna jest chemioterapia.
Nie warto jest więc zwlekać z rozpoznaniem i leczeniem. Już dziś odwiedźmy salon optyczny, który w kilka chwil przeprowadzi badanie wzroku i pozwoli nam spać spokojnie.

Artykuł napisany dzięki pomocy salonu optycznego salonvision