Ciekawy pomysł i erp e commerce

Mój kolega z branży ostatnio wpadł na doskonały pomysł. Zacznę od początku. Był specjalistą od erp e commerce, co jest dość wymagającą i niewdzięczną pracą. Zatrudnił się w jednej z większych firm w kraju. Współpracownicy mówili, że nigdy nie widzieli go przy pracy, a mimo to wyrabiał czterysta procent normy.

Erp e commerce to mój komik

Erp e commerceBył to ewenement na skalę wręcz światową. Dopóki wszystko szło świetnie nie było sprawy – w końcu znalezienie fachowca od open erp już samo w sobie było problemem, znalezienie takiej perełki graniczyło z cudem. Głównie tworzył erp dla budownictwa, ale niejednokrotnie udowadniał, że jest w stanie zrobić niemalże wszystko. Właściciele firmy jednakże zdziwili się widząc, że ktoś z Chin loguje się do ich serwerów. Nie było żadnych prób włamania, żadnego łamania zabezpieczeń. Postanowili to obserwować. Ludzie z Chin logowali się do systemu codziennie na konto tego właśnie pracownika. Co się okazało – wynajął on kilku studentów z Chin znających się na web erp, by ci za niego robili robotę mocno po kosztach. Właściciele firmy byli skonsternowani – z jednej strony wydajność i kreatywność były powalające, z drugiej – gdyby chcieli robić coś takiego, nie musieliby mu płacić za pośrednictwo. Ostatecznie wyleciał z roboty i to z takim hukiem, że nie znalazł pracy nigdzie w kraju.

Na szczęście na zachodzie nie znali jego pełnej historii zatrudnienia, i udało mu się podjąć pracę. Tym jednak razem pracuje sam i uczciwie – jest człowiekiem uczącym się na błędach, który nie chce powtarzać wszystkiego przez co przeszedł.

Więcej o erp e commerce można znaleźć na stronie firmy Ideaerp