Buty chiruca i wyprawa w celu badania życia arktycznych morsów

Od kilku lat intensywnie współpracuję ze znaną grupą badawczą. Jest to moja pasja, ponieważ taki charakter pracy szybko stał się moim ulubionym zajęciem. Ostatnio mieliśmy bardzo ważnego gościa i na spotkaniu okazało się, że czeka nas kolejna niebezpieczna wyprawa.

Jak buty chiruca przydały się na arktycznej wyprawie

buty chiruca

Byłem bardzo podekscytowany, ponieważ znalazł się sponsor, który wysyłał nas na zimną Arktykę w celu zbadania życia morsów. Nasze dokładne oraz specjalistyczne badania miały być potrzebne w statystyce oraz różnych instytucjach. Na dodatek sponsor zapewniał nam odpowiedni ekwipunek. W tych zimowych warunkach musieliśmy mieć naprawdę dobrej jakości ubrania, jak, a niezbędne okazały się buty chiruca. Również zauważyłem, że świetnym rozwiązaniem będą wytrzymałe bury meindl. Oczywiście do tego należy stosować specjalne skarpety jeżeli chce się całkowicie wykorzystać ich potencjał. Kolejnym elementem była kamerka tom tom bandit. Ona jednak była tylko miłym dodatkiem i potrafiła rejestrować i nagrywać świetnej jakości filmiki w najlepszych sytuacjach. Ja zawsze w takich sytuacjach zabierałem ze sobą mój zegarek tom tom. Taki sprzęt pozwalał mi na większe możliwości i nie musiałem uważać na temperaturę oraz wodę. Jedyną rzeczą do której miałem wątpliwości był oferowany przez sponsora namiot turystyczny. Jednak nasza logistyka miała jeszcze inne problemy. Mors jest gatunkiem drapieżnego ssaka. Potrafi być bardzo niebezpieczny i należy na niego uważać.

Jednak dawniej pełnił bardzo ważną rolę, ponieważ dostarczał mięso, skórę oraz kości mieszkańcom. W nie których miejscach jest nadal wykorzystywanym zwierzęciem do tych celów. My jako badacze również mieliśmy przeprowadzić takie badania aby się przekonać.