Busy z Gdyni do Niemiec i prace dorywcze

Kiedy zaczynałam pracę jako kierowca w firmie oferującej przewozy do Holandii to nie spodziewałam się nigdy, że będę miała tyle pracy. W końcu Holandia to nie był ani kraj turystyczny, taki jak Chorwacja, Turcja, czy Włochy. Nie był to też kraj jak Wielka Brytania, czy Niemcy, gdzie jeździło się na zwiedzanie miast, jak również do pracy zarobkowej.

Busy Gdynia Niemcy pomocne dla każdego kto szuka pracy

busy gdynia niemcy

Jednak kiedy otworzyły się nasze granice z innymi państwami i rynek pracy także został otwarty dla pracowników to wiele się od tamtego czasu zmieniło. Przewozy do Holandii stały się popularne dla wielu osób. Niektórzy jeździli tam w celach turystycznych, żeby pozwiedzać mniej popularny kraj, jednak większość z nich wybierała się tam do pracy, szczególnie dorywczej. W sezonie letnim przewoziłam wiele osób jadących tam na truskawki, czy inne zbiory. Busy do Holandii były wtedy pełne, mieliśmy komplet pasażerów. Mnie to jednak nie martwiło. Niby w busie było dosyć głośno i hałaśliwie, ale za to nie narzekałam na brak pracy. Teraz nasze przewozy osób do Holandii były oblegane, a nasza firma mogła się rozwinąć. Co prawda takie tłumu były głównie w sezonie wiosenno-letnim, ale potem pracownicy też musimy wracać jakoś do Polski i wybierali nasze busy. Poza tym, na Wielkanoc też wiele osób wybierało się do kraju, tak samo jak na Boże Narodzenie.

Dla nas była to dodatkowa okazja do zarobku. Mam nadzieję, że więcej osób będzie jeździło w tamtym kierunku za pracą sezonową, a ja zawsze będę miała autobus pełen pasażerów w obie strony.