Baseny ogrodowe z drewna – hit czy kit?

Twoje źródło informacji

Baseny ogrodowe z drewna – hit czy kit?

28 lipca 2016 Usługi budowlane 0

Baseny ogrodowe najczęściej kojarzymy z niebieskimi tworami, stojącymi na naszym trawniku, czy też będącymi wkopanymi w ziemię. Jednak obecnie do wyboru mamy też wiele inny basenów do wyboru. Są na przykład baseny z drewna. Jak one wyglądają?

Inne rozwiązanie na basen -drewniane baseny ogrodowe

baseny ogrodowe

Są to baseny stojące, najczęściej w kształcie koła, choć mogą też być prostokątne czy kwadratowe. Są wykonane z ciemnego drewna, najczęściej egzotycznego, ponieważ takie drewno jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Do tego też jest odpowiednio zaimpregnowane, żeby drewno nie butwiało. To na pewno jedyne słuszne rozwiązanie. W środku oczywiście znajdziemy materiał sztuczny. Czy takie baseny ogrodowe są fajnie czy nie? Na pewno są bardziej estetyczne, niż zwykłe baseny poliestrowe, czy takie wkopywane w ziemie. Ładnie się komponują z naturalnym otoczeniem ogrodu, a drewno pasuje do każdego domu i ogrodu. Do tego też takie drewniane baseny kąpielowe są dosyć duże, więc zmieści się w nich wiele osób. Cała rodzina czy grupa znajomych spokojnie może tam odpoczywać. Do tego też, takie baseny mają siedziska, więc możemy sobie wygodnie odpoczywać latem. Producent basenów na pewno doradzi nam dobre rozwiązanie w tej kwestii. Uzgodniliśmy już, że takie drewniane baseny są estetyczne i wygodne. Czy mają zatem jakieś wady? Na pewno jest to materiał, nawet mocne i dobrze zaimpregnowane drewno z czasem będzie się niszczyło pod wpływem wody. Trzeba je okresowo konserwować, żeby przedłużyć jego żywotność, a mimo tego basen jak i drewniane zadaszenia basenów będą blaknąc i wyglądać nieatrakcyjnie.

To jest z pewnością jedyna wada takiego rozwiązania, jednak zalety też są jak widać spore. Jeśli zatem zdecydujemy się na zamontowanie w swoim ogrodzie takiego basenu, z całą pewnością nie będziemy żałować.